Пятница, 13.12.2019, 05:29

Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик.

«  Декабрь 2019  »

• Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності — віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином. Патріотизм охоплює емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства.

Основними напрямами патріотичного виховання є:

— формування уявлень про сім’ю, родину, рід і родовід;

— краєзнавство;

— ознайомлення з явищами суспільного життя;

— формування знань про історію держави, державні символи;

— ознайомлення з традиціями і культурою свого народу;

— формування знань про людство.

Ураховуючи завдання національного виховання, визначені в Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, виховна робота у Крутівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів організована й проводиться в різних формах і напрямках: патріотичне виховання, правове, моральне, художньо-естетичне, фізичне, екологічне, проте пріоритетним напрямком роботи протягом останніх років залишається національно-патріотичне виховання учнів.

Патріотичне виховання забезпечується в школі через систему заходів, спрямованих на розуміння учнями громадського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів. Класоводи та класні керівники систематично проводять бесіди та виховні години із відзначення державних свят, пов’язаних з історією України та рідного краю.

Традиційно протягом навчального року ми проводимо ряд заходів, які особливо люблять наші учні:

1. Екскурсія до меморіалу «Пам’яті Героїв Крут».
    2. Свято «Нащадки козацької слави».
    3. Подорож-екскурсія «Вуличками старого міста» в м Ніжині.
    4. Гра-вікторина «Я люблю Україну».
    5. Конкурс малюнків «Це моя Україна».

Проведення заходів на відзначення національних дат, інтелектуальних ігор, у ході яких учні знайомляться зі славними й трагічними сторінками української історії, свідченнями очевидців, літературними працями й науковими дослідженнями, документами, фотографіями, значною мірою поліпшує розуміння учнями своєї національної приналежності. Відчуття себе частинкою багатомільйонної нації виявляє себе в тому, що збільшилася кількість юнаків, які хочуть служити в лавах Збройних сил України, підвищився інтерес до української історії, культури, народних звичаїв. Крім того, зросла кількість школярів, які розмовляють українською мовою, з повагою ставляться до національної символіки.